Eşya Depolamada Püf Noktalar

Eşya Depolamada Püf Noktalar

Eşya Depolamada Püf Noktalar

Yapılacak işin püf noktaları biliniyorsa o işi yapmak biraz daha kolaylaşır, eşya depolama yapılırken de püf noktaları bilinerek yapılıyorsa iş bir o kadar kolaylaşmış olur.


Eşya Depolama Nedir?

Evinizden ayrılmak zorunda kaldınız, henüz yeni ev bulamadınız eşyalarınızı nereye depolayacaksınız? Ya da fazla eşyanız var ve çöpe gitmesini istemiyorsunuz peki ne yapacaksınız? Burada devreye eşya depolama firmaları giriyor. Eşya depolama hizmeti eşyalarınızın korunması, muhafaza edilmesi için bir süreliğine eşya depolama firmalarına teslim edilmesidir.


Eşya Depolama Nasıl Yapılır?

Herhangi bir neden ile eşya depolama hizmetine ihtiyacınız olduğunda ilk yapılacaklardan biri eşyaların ne kadar süreliğine depoda kalacağına karar vermektir. Daha sonra depolama hizmeti alacağınız firmayı seçebilirsiniz, firmanın güvenli, titiz çalışan bir firma olmasına dikkat etmelisiniz. Firmadan firmaya bazı depolama hizmetleri değişiklik gösterebilir fakat genel olarak bakıldığında eşya depolama şu şekilde yapılır;

 • Uygun bir eşya depolama firması ile anlaşılır.
 • Firma eve gelerek eşyaların özelliğine göre kendi getirdikleri kolileri ile eşyaları kayıt altına alır. Eşyaların kayıt altına alınması firma ve müşteri için önemlidir, bu şekilde daha sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşur.
 • Firma evde eşyaları paketleme işlemini bitirdikten sonra sahip olduğu deposuna götürür eşyalar tekrardan kontrol edilerek kaydedilir. Kayıt süreci müşteri açısından da önemlidir çünkü müşteri herhangi bir eşyasını istediğinde hangi kutuda hangi eşya olduğu bilindiğinden kolayca müşteriye teslim edilir.


Eşya Depolama Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eşya depolama hizmetini ne zaman alacağımızı bilemeyiz bazen planlı olur, bazen de plansız bir şekilde ihtiyaç duyabiliriz eşya depolama hizmeti alırken bazı püf noktaları bilirsek hem tasarruf sağlamış oluruz hem de ileride çıkabilecek bazı sorunların önceden önüne geçmiş oluruz. Peki bu püf noktalar nelerdir? Eşya depolama yapmaya karar verdiğiniz de nelere dikkat etmelisiniz?

 • Eşyalara öncelik verin. Hangi eşyaya gerçekten ihtiyacınız var, hangisi sizinle yıllardır işe yaramadığı halde beraber bunları düşünerek eşyalarınıza öncelik sırası verebilirsiniz bu şekilde depolanacak eşyalarınızı belirleyerek kafanızda da maliyet hakkında şablon oluşturmuş olursunuz.
 • Depolama süresini önceden tasarlamak da tasarruf açısından önemlidir.
 • Firmanın güvenilir olmasına önem verin, eşya depolama firmaları ile sözleşme imzalayın, isterseniz siz de kolilerin içinde neler olduğunu kayıt edebilirsiniz ve bunları sözleşmenize ekleyebilirsiniz ve sözleşmenin bir kopyasını elinizde bulundurursanız çıkabilecek bir problem halinde elinizde sözleşmenin kopyası kanıt niteliğinde olur.
 • Depolama sözleşmesinde şunlar yer almalıdır; sözleşmenin fesih koşulları, ödeme şekli ve faturası, firma iletişim bilgileri, depo kiralama bedeli, sigorta koşulları gibi koşullar yer almalıdır.


Eşya Depolama Fiyatları

Depolama fiyatları eşya miktarına, depolama süresine göre değişmektir ayrıca farklı şehirlerde depolama hizmeti ücretleri farklılık gösterebilir bazı firmalar ücret belirlerken müşterinin oturduğu kat durumunu (1.kat 2.kat) gibi durumu göz önünde bulundurur, eşyanın gideceği yeri de göz önüne alarak ücret belirlerler. Kısacası firmadan firmaya eşya depolama hizmet ücreti değişebilir ama genel olarak bakıldığında eşya depolama fiyat bakımından şu şekildedir

 • 3 ay süre ile depolama ücreti en düşük 600 Türk Lirası, en yüksek 1200 Türk Lirası arasındadır. 
 • 3 ay 6 ay arası aylık olarak en düşük 550 Türk Lirası, en yüksek 1100 Türk Lirasıdır.
 • 6 ay ve 12 ay arası kiralık bedeli en düşük 500 Türk Lirası, en yüksek 1000 Türk Lirasıdır.
 • 12 ay ve daha uzun süreli depolama kira bedeli 450 ve 900 Türk Lirası aralığındadır.


Üste Çık