Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılır?

Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılır?

Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılır?

Evden eve nakliyat hizmeti sektördeki en çok talep edilen hizmetlerden biridir. İş değişikliği, atanma, evlenme gibi durumlar öncelikli olmak üzere evden eve taşınmak son derece yaygındır. Taşınma sürecinin hâlihazırda zor ve meşakkatli olması, kullanıcıları yorar. Bu nedenle her kullanıcı, işini en iyi şekilde yapan nakliyat firması ile çalışmayı ister. Bir evden diğerine taşınırken uygulanacak prosedürlere göz atarak hazırlıklı olmanın ve sürece vakıf olmanın avantajından yararlanın.


Evden Eve Nakliyat Süreci 

Evden eve nakliyat İstanbul başta olmak üzere ülkemizin her şehrinde talep edilen bir hizmettir. Taşınması kesinleşen kullanıcılar, öncelikli olarak alanında yetkin bir lojistik firması ile iletişime geçmelidir. Bu noktada nereden nereye taşınılacağı, eşyaların sayısı ve içeriği, hizmetin ne zaman ve hangi zaman aralığında talep edildiği gibi gereken tüm detaylar firmaya verilir. Evin kat sayısı dahi önemlidir. Nakliyat firması hizmeti onayladıktan sonra belirlenen gün ve saatte eşyaları taşımak üzere gelir. Daha sonra gerektiği takdirde asansör kullanılır ve tüm eşyalar hazır hale geldikten sonra araca yükleme işlemi gerçekleştirir. Hassas ya da kıymetli eşyalar için ekstra korunma önlemleri alınır. Örneğin ambalaj, kutu, sigorta vs. Eşyaların sayımı yapılır ve form, kullanıcı tarafından imzalanır. Onay verildikten sonra eşyalar, diğer eve taşınmak üzere yola çıkar. Daha önce söz verilen süre aralığında eşyaların ulaşımı sağlanır. Kullanıcı ihtiyaçlarına göre eşyalar, uygun şekilde taşınır. Son kez teslim sayımı yapılır, kullanıcının kontrol etmesi sağlanır ve gerekli form imzalandıktan sonra süreç tamamlanır. Daha sonra ödeme işlemi yapılır ve hizmet sona erer.


Evden Eve Asansörlü Nakliyat

Evden eve nakliyat asansörlü olmak üzere farklı şekillerde yapılabilir. Bu durumu belirleyen esas unsur, kullanıcının istek ve ihtiyaçlarıdır. Örneğin kullanıcı, asansörünü kullanabileceği bir binaya taşınıyor ve eşyaları da elverişli ise ekstra asansör kullanımına gerek kalmaz. Bunun yanı sıra apartman asansörsüz olabilir, asansörün eşya taşıma için kullanımı yasak olabilir ya da eşyalar asansöre sığmayacak şekilde büyük ebatlarda olabilir. Asansörün kullanımı ekstra maliyet anlamına da gelmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar, ödemeyi kabul ettiği takdirde hizmet eksiksiz olarak sağlanır. 


Evden Eve Nakliyat Firmaları

Evden eve nakliyat firmaları çok çeşitli olabilirler. Bazı firmalar büyük çapta hizmet verirler. Ülkenin dört bir yanında şubeleri bulunur ve lojistik filolarına sahip olurlar. Bazı firmalar ise sadece belirli şehirleri kapsayan hizmetler sunar. Büyük ya da küçük ölçekli olması fark etmeksizin beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan firma, sizin için ideal firmadır. Bununla birlikte müşteri memnuniyetini ön plana koyan ciddi firmalar ile çalışmak, kullanıcılar için avantajlıdır. Hizmet alacağınız firmayı araştırırken daha önce benzer hizmeti alan kullanıcıların yaptıkları yorum ve değerlendirmeleri dikkate almak da yararlı olacaktır. 


Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Evden eve nakliyat fiyatları farklı unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterir. En önemli etmen, evler arasındaki mesafedir. Aynı şehir içinde farklı bir bölgeye taşıma gerçekleşeceği gibi başka bir şehir ya da ülkeye gitmek de mümkündür. Bununla birlikte taşınacak eşyaların miktarı ve büyüklüğü de son derece önemlidir. Eşyaların fazla olması araç değişikliğine yol açar, bazı durumlarda nakliyat süresince birden çok araç kullanılabilir. Bu durumlarda harcanacak yakıt miktarı artacağı gibi personel sayısı ya da mesafesi de artabilir. Evden eve nakliyat ücretleri, firmadan firmaya göre de değişmektedir. Yüksek kaliteli hizmet sunan ve sektörde tanınan firmaların talep ettiği ücret, bölgesel ve küçük işletmelere göre kaçınılmaz şekilde farklı olacaktır.

Üste Çık