Fuar Taşımacılığı Firmaları

Fuar Taşımacılığı Firmaları

Fuar Taşımacılığı Firmaları

Fuar taşımacılığı en hassas olan ve dikkat edilmesi gereken nakliyat türleri arasında yer alır. Fuar taşımacılığı düzenlenen bir etkinlik için gerekli olan eşyaların taşınmasını ifade etmektedir. Firmalar ürünlerini tanıtmak, satmak veya pazarlamak amacıyla fuarlar düzenleyebilmektedir. Düzenlenen fuara göre taşıma firmaları gerekli olan tüm ürünleri veya eşyaları fuar yapılacak alana taşımaktadır. Firmaların faaliyet gösterdikleri alanlara göre taşınmasının istendiği eşyalar değişim göstermektedir. Fuarlar için belirlenen eşyaların taşınabilmesi için belirtilen tarihlerden önce taşıma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Her yıl farklı kurumlar çeşitli amaçlar ile fuar düzenlerken taşıma işlemleri için kaliteli hizmet sunan firmaları tercih etmektedir. Ulusal veya uluslararası firma farkı olmadan fuar taşımacılık hizmetlerinin güvenli ve kaliteli bir şekilde yapılması gerekir.


Fuar Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Fuar taşıma işlemleri için öncelikli olarak uzman bir kadro gereklidir. Alanında uzman olan personeller fuar için gerekli olan eşyaların taşınması için görevlendirilmektedir. Öncelikli olarak firmalara ulaşan taleplere göre personeller daha önce bir inceleme yapmaktadır. Eşyaların tespitinin yapılması ile birlikte türlerine göre paketleme ve ambalajlama işlemlerine başlanır. Eşyaların paketlenmesinde önemli olan nokta taşıma esnasında oluşabilecek olan tüm hasarların en aza indirgenmesidir. Planlı bir şekilde yapılan taşıma işlemleri için eşyaların boyutlarına uygun olacak şekilde araçlar hazırlanmaktadır. Hazırlanan araçların içerisi geniş ve eşyaların hasar görmesinin önüne geçecek şekilde tasarlanmaktadır. Fuar taşımacılığı işlemleri yapılırken yakın mesafelerde karayolu tercih edilirken uzak mesafeli olan işlemler için deniz veya havayolu taşımacılığı kullanılmaktadır Yurtdışı fuar taşımacılığı işlemlerinde genellikle hızlı ve güvenli şekilde nakliyat sağlayan havayolu taşımacılığı daha çok tercih edilmektedir. Geniş bir taşıma fırsatı sağlayan firmalar fuar öncesinde olan kısıtlı zamanı en verimli şekilde kullanmaktadır. Herhangi bir aksilik durumunun oluşmasını engelleyebilmek için tüm araçlar donanımlı bir şekilde kullanıma sunulmaktadır. Taşıma esnasında avantajlı bir durumun elde edilebilmesi için profesyonel personeller ile çalışmak oldukça önemlidir. Personellerin paketleme, ambalajlama ve taşıma işlemlerini yoğun bir dikkat ve hassasiyet ile gerçekleştirmesi gerekir. İleri düzeyde güvenlik sistemlerinin oluşturulması ve uluslararası taşıma standartlarının uygulanması ile en kaliteli taşıma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.


Fuar Taşımacılığı Hizmetleri Nelerdir?

Fuar taşımacılığı yapan firmalar çeşitli ek hizmetler ile kaliteli bir süreç yönetimi sağlayabilmektedir. Öncelikli olarak fuarda sergilenecek olan ürünler ve eşyalar için en üst seviyede güvenlik önlemleri sağlanmalıdır. Firmalar tarafından hasarı en aza indirgeyecek olan ve aksaklıkların önüne geçmesini sağlayacak olan hizmetler sigortalar ile desteklenmektedir. Eşyaların korunmasına yönelik olarak yapılan sigortalar koruma sağlayabilmektedir. Taşıma sürecinin öncesi, taşıma esnası ve taşıma sonrasında olan tüm süreçler firmalar tarafından yakından takip edilerek gerekli aksiyonların alınması gerekir. Altyapı ve taşıma seçeneklerinin geniş bir şekilde alternatif olarak sunulabilmesi oldukça önemli olan noktalardan birini oluşturmaktadır. Fuar taşımacılığı hizmetleri yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere her alana sağlanabilmelidir. 


Fuar Taşımacılığı Fiyatları Nelerdir?

Fuar taşıma şirketleri çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak taşıma için bir ücret belirlemektedir. Öncelikli olarak firmalar taşıma yapacakları eşyaların yoğunluk derecesini incelemektedir. Eşyaların boyutları ve taşıma için gerekli olacak olan araçların belirlenmesi fiyatları etkilemektedir. Taşıma esnasında gerekli olacak olan personellerin sayısı ve fuar taşımacılığı işlemleri için gerekli olan zamanlar fiyatların belirlenmesine yardımcı olmaktadır. Fuar taşımacılığı İstanbul şehrinden çeşitli şehirlere yapılabileceği gibi yurt dışına da yapılabilir. Taşımasının gerçekleşeceği adresler fiyatların etkilenmesine yardımcı olan bir diğer seçenektir. Firmaların fuar taşımacılığı hizmetleri kapsamında belirleyecekleri fiyatların önceden öğrenilmesi ve sözleşmelerin buna bağlı olarak yapılması gerekir. Yapılan sözleşmelerde ek hizmetlerin yer alması halinde belirlenecek olan fiyatlar değişim göstermektedir.

Üste Çık