Parça Eşya Taşıma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Parça Eşya Taşıma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Parça Eşya Taşıma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Parça eşya taşıma hizmeti farklı bir eve taşınacak olanlar ile ofis ya da iş yeri değişikliği yapacaklar başta olmak üzere çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Nakliyat firmaları, sıklıkla tercih edilen bu hizmeti birinci sınıf kalite ile vermeyi hedefler. Aynı zamanda parsiyel taşımacılık olarak da bilinen bu hizmet türünde eşyaların büyüklükleri ve sayıları, kullanıcı istek ve ihtiyaçlarına bağlı şekilde değişmektedir. 

Parça Eşya Taşıma Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Parça eşya taşıma fiyatları çok sayıda unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu unsurlar aşağıda sıralandığı gibidir. 

1. Eşyaların Taşınacağı Mesafe

Parça eşyaların hangi mesafeler arasında taşınacağı ödenmesi gereken toplam meblağı belirleyen en önemli etmenlerden biridir. Kullanıcı isteğine göre parçalar, aynı şehir içerisinde başka bir bölgeye, farklı bir şehre ya da bir diğer ülkeye taşınabilir. Mesafe arttıkça fiyatların da artması kaçınılmazdır. Bunun nedeni personellerin daha uzun süre mesai yapması ve harcanan yakıt miktarının da artmasıdır. Şehirlerarası parça eşya taşıma fiyatları il bazındaki ortalamalara göre değişecektir.

2. Parça Sayısı 

Eşyaların sayısı bir diğer önemli unsurdur. Parça sayısının artması, taşıma ve yerleştirme sürecinin uzamasına sebebiyet verir. Aynı zamanda araç seçimi için de ne kadar çok parça olduğu önem arz eder. Bazı durumlarda daha küçük bir araç ya da birden çok araç gerekebilir. 

3. Parçaların Büyüklüğü

Parça eşya nakliyat sürecinde ebatlar da fiyat üzerinde belirleyicidir. Tüm parçaların, geniş ebatlarda olması parça sayısı az dahi olsa daha büyük araçları gerektirir ve aynı şekilde personellerin de vakit ayırmasını gerektirir. 

4. Eşyaların Niteliği

Taşınma hizmetine ne tipte eşyaların dahil olduğu da önemlidir. Örneğin antika niteliğindeki ekstra önlemlere ihtiyaç duyan eşyaların sigortalanması ve korunması nedeniyle ödenen miktar artabilir. Bunun yanı sıra piyano benzeri müzik aletleri ya da kırılabilecek özellikteki eşyalara da hususi olarak ihtimam gösterilmesi gerekir. 

5. Hizmet Veren Firma

Parçaların taşınması üzerine hizmet veren firmanın profesyonelliği, fiyatların belirlenmesinde de etkili olabilmektedir. Sektörde tanınan önemli firmalar, sorunsuz bir hizmet vaat eder ve kullanıcı memnuniyeti genel olarak maksimumdur.


Parça Eşya Taşıma Nasıl Yapılır

Parça eşya taşıma İstanbul başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanında yaygın olarak tercih edilen nakliyat hizmetleri arasında bulunur. Öncelikli olarak kullanıcılar, nereden nereye taşınmak istediklerini firmaya bildirir. Firmanın hizmet alanına girdiği takdirde onaylama gerçekleştirilir. Daha sonra personeller, hizmetin talep edildiği günde verilen adrese giderek eşyaların sayımını yapar ve gerekli şekilde formları hazırlar. Kullanıcı, süreci onayladıktan sonra fiyat konusunda bilgilendirilir. Eşyaların büyüklüğüne ve sayısına bağlı olarak doğru araç seçimi yapılır. Eşyaların kırılmaması için özenli bir şekilde paketleme süreci tamamlanır ve tüm eşyalar, araca yerleştirilir. Kullanıcının istediği ve daha önceden bilgilendirildiği zaman aralığı içerisinde eşyalar, hedeflenen yere götürülür. Daha sonra bina içerisine tüm eşyalar, firma çalışanları tarafından özenli bir şekilde yerleştirilir. Son olarak yeniden sayım yapılır ve kullanıcının da teslimat sürecini onaylaması istenir. Bu noktada, tüm parçalar kullanıcı tarafından yeniden sayılıp kontrol edilmelidir. Ardından ödeme gerçekleştirilir ve hizmet başarılı bir şekilde tamamlanır.


Parça Eşya Taşıma Firmaları

Parça başı eşya taşıma şehir içinde, şehirlerarasında ve hatta ülkeler arasında gerçekleştirilebilir. İşlemler başlamadan önce firma personelleri, eşyaların sayısını belirler ve formlara işler. Bu sayede tüm eşyalar teslim edildikten sonra kullanıcılar, total sayının kontrolünü yapabilir. Deneyimli firmalar ile çalışmak, hedeflenen hizmete yüksek kalite ile ulaşmayı sağlar. Bu nedenle tüm kullanıcılar, profesyonel firmalara öncelik vermelidir.

Üste Çık