Villa Taşıma Nasıl Yapılır?

Villa Taşıma Nasıl Yapılır?

Villa Taşıma Nasıl Yapılır? 

Her ev taşıma süreci aynı şekilde olmadığından ve her eve aynı işlem uygulanmadığından, evlerin yapısına uygun planlama yapılması gerekir. Özellikle villa taşıma her nakliye firmasının gerektiği şekilde yürütebileceği bir süreç olmadığı için, bu konuda iyi bir organizasyon yapılması son derece önemlidir. Her nakliye firması eşyaları özenle taşıyabilecek ekipmana ve araç kapasitesine sahip olmadığından, bu konuda doğru firmaları tercih etmek gerekir. Villa içindeki eşyaların değeri elbette diğer yapıların içindekilere benzemez ve buna göre bir nakliye firması seçilmesi, planlama yapılması sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçecektir. Villadaki eşyaların fazla ve kıymetli olması, çizilmesi, kırılması ve hasar görmesi durumunda daha büyük maddi kayıplara sebebiyet vermektedir. Özel yapısı ve mimarisi nedeniyle villalar bugün de ayrıcalıklı durumunu koruyor. Nakliyat sektöründe de ayrıcalıklı bir konumda olan villaların hassas bir çalışma süreciyle taşınması gerekir. Ev taşımacılığında ağır hizmet olarak adlandırılan villa taşımacılığı en az riskle ve sorunsuz olarak tamamlanması gereken bir süreçtir. Özellikle eşyalar için yeterli kapasitede araçlara yüklenmesi ve normal bir ev taşımasında kullanılan araçlardan daha güçlü araçlar tercih edilmesi önemli bir konudur.

Eşyaların indirileceği yer de en az ilk adresi kadar göz önünde bulundurulması gereken bir durum olarak bilinmektedir. Bu hesaplamalar yapılırken birçok algoritmayı göz önünde bulundurmak bu işin püf noktalarından biridir. Villa taşıma firmaları özellikle konu villa olduğunda tecrübeli elemanlara bırakılması gereken bir konu olmasından dolayı, her firmanın nitelikli olarak yapması da söz konusu olmayan bir iş olarak bilinmektedir. Gerek filolar gerekse teçhizatlar konusunda eksiksiz olması gerekir. Villa taşımacılığında ekibin yüksek efor sarf etmesinden dolayı, nakliye şirketi için ayrı bir dal diyebiliriz. Konusunda uzman elemanlar bulunuyorsa o kadar keyifli bir süreç yaşanır.  


Villa Taşıma Adımları Nelerdir? 

Paketleme sisteminden araç filosuna kadar pek çok detayın incelikle organize edilmesini gerektiren villa taşıma işlemleri, sözleşme imzalanarak yapılır ve sigorta yapılır ve herhangi bir hasar durumunda hasarın karşılanma durumu ev sahibini maddi açıdan koruyucudur. Tüm organizasyon belirlenir ve sorun yaşanmadan en az riskle nakliye işlemine geçilmektedir. Nakliye işlemleri de-monte, montaj, ambalaj, ev yerleştirme bu sistem içinde dahildir. De-monte yapılarak paketlenen eşyalar daha güvenli olarak taşınabilmektedir. Antika eşyalar ile normal eşyalar aynı araçla taşındığında hasar oluşabilir. Bu nedenle farklı araçlar kullanılır. Taşıma esnasında eşyaların birbirine zarar vermesinin de böylece önüne geçilebilmektedir. Konu villa taşıma olduğundan ev sahibi için oldukça stresli bir durumdur ve elemanların hoşgörülü ve anlayışlı yaklaşımıyla rahatça tamamlanabilecek bir süreç haline gelir. Ambalaj ve paketleme balonlu naylonlar ve şişme malzemeler kullanılarak taşınma sürecinin tamamlanması söz konusu olur.  

İstanbul villa taşımacılığı denildiğinde şehir içi ya da şehir dışı fark etmez mesafeden dolayı hasar durumu söz konusu olmadan tamamlanması istenir. Doluluk oranı yeterli olan kolilerin üzerinde ‘kırılabilir’ ibaresi yazılmalıdır. Bunun yanında eşyaların gideceği yer de önemli olduğu için numaralandırma sistemiyle nakliye yapılması gerekir. Eşyaların yerleştirilmesi esnasında karışıklık yaşanmaması için bu sistem firmalar tarafından genelde uygulanıyor. Taşınma süresinin ne kadar olduğu da taşınacak eşyanın miktarı, gideceği mesafe, istenilen hizmete göre farklılık göstermektedir. 


Villa Taşıma Fiyatları 

Villa taşıma fiyatları elbette normal bir ev taşıma işleminden daha maliyetli olmaktadır. Fiyat belirlemede yapılan inceleme sonunda verilecek hizmet hesaplanır ve buna göre fiyat çıkarılır. Bunun yanında gidilecek mesafe, taşınacak eşyanın çokluğu ve istenilen ek hizmetler de belirleyicidir. Bu konuda firmadan firmaya farklı fiyat listesi uygulanır. 

Üste Çık